Bolvadin Haber

7 bin metre kaçak balık ağına el konuldu

7 bin metre kaçak balık ağına el konuldu

Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde Bolvadin, Çay ve Sultandağı İlçe Müdürlüklerimizdeki su ürünleri denetim ekipleri tarafından kaçak balık avcılığının önüne geçilmesi amacıyla denetimler hızla devam ediyor.

İDARİ CEZA UYGULANDI

Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar yaptığı açıklamada; ‘‘2020 yılında göl ve göletlerde yapılan 436 kontrol ve denetimde; 902 pinter, 498 adet (49.800 m) ağa el konuldu. Yasak dönemde yer ve zaman yasaklarına aykırılıktan 33 Adet İdari Para Cezası kararı uygulanmıştır.

BALIKLAR ÜREME DÖNEMİNE GİRDİ

2021 yılının ilk 3 ayında yaklaşık 7.000 metre kaçak balık ağına el konularak imha edilmiştir. Unutulmamalıdır ki av yasaklarına uyulması sürdürülebilir su ürünleri avcılığı için büyük önem arz etmektedir. Balıkların üreme dönemine girdiği bu dönemde av yasaklarına uyalım ve gelecek nesillere de sağlıklı ekosistem bırakalım bu vesile ile ekiplerimizde görev alan ve pandemiye rağmen gece gündüz demeden görevlerini yerine getiren tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba