AsayişManşet

75 bin liralık telefon dolandırıcılığını polis önledi

Bolvadin’de bankadan çektiği 75 bin TL’yi dolandırıcılara kaptırmak üzere olan Mevlüt A. (52), kendisini polis olarak tanıtan kişinin talebiyle banka kredisiyle çektiği 75 bin lirayı dolandırıcılara gönderirken, son anda polis ekiplerince dolandırılması önlendi.

Edinilen bilgilere göre, Bolvadin İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde ticari taksiden inerek polislere el sallayarak, şüpheli hareketlerde bulunan Mevlüt A.’yı gören polisler şahsın yanına giderek kimlik sorgulaması yaptı. İşçi emeklisi Mevlüt A.’yı, olduğu belirlenen şahsa ekipler ‘bir sıkıntın mı var neden böyle tedirginsin’ diye sorular sormaya başlayınca gerçek ortaya çıktı. Mevlüt A., polis ekiplerine telefonda kendisini arayan şahısların kimliğinin fotokopisinin kullanılarak çeşitli yasa dışı işler yapıldığını söylediklerini, bu durumu düzeltmek için ‘Bolvadin Cumhuriyet savcısının hesap numarası’ diye verdiği hesaba 75 bin lira yatırmasını gerektiğini söyleyen dolandırıcıların tuzağından gerçek polisler sayesinde kurtuldu.

Polislere el sallayınca dolandırılmaktan kurtarıldı

Mevlüt A’ya bankadan kredi çekmesini söyleyen dolandırıcı, “Krediyi çektikten sonra makbuzun yanına da iki nokta koy. Biz ondan sonra zanlıları yakalamak için bankaya operasyon düzenleyeceğiz. Sen de belirli bir süre emniyet ile adliyenin arasında dolaş, operasyonun ardından parayı da savcının hesabına yatır. Zaten o para devletin.” dedi. Bunun üzerine şahsın dolandırılmaya çalışıldığını anlayan polis ekipleri Mevlüt A.’yı polis merkezine götürerek önce sakinleştirip ardından, hiçbir savcı, hakim ya da polisin vatandaştan para istemeyeceğine ikna etti. Ekipler sonrasında ise şahsın bankadan çektiği ve bir poşete koyduğu 75 bin TL’yi, Mevlüt A.’yı ikna ettikten sonra banka şubesine götürerek hesabına tekrar yatırmasını sağladı. Polis ekiplerinin dikkati sayesinde Mevlüt A.’nın bankadan çektiği 75 TL tutarındaki para dolandırıcıların eline geçmeden kurtarılarak, dolandırılması önlenmiş oldu.

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba