Siyaset

Acemi eğitim birliğinin onaylanmamasına rağmen karar verildiği iddiasına başkan Dişiçürük tepki gösterdi

AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı İsmail Dişiçürük’ün kamuoyu bilgilendirmesi:

Değerli hemşehrilerimiz, son bir kaç gündür sosyal medyada ve Afyonkarahisar basınında yer alan, ‘Bolvadin ilçesine acemi birliği geliyor’ haberleri üzerine, içeriği araştırılmadan bazı hemşehrilerimizin haklı tepkileri oluşmuş, bizede bu konuda açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Bu konunun esas olan şekli: Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı, cezaevlerinde görev yapacak askeri personelin, pandemi koşullarından dolayı yer sıkıntısı oluşması ve Bolvadin’e yapılan cezaevinin yeni olmasından dolayı bir kısmının eğitimlerine burada devam edebilmesi için bu şekilde bir program öngörülmüş, ilk etapta 15-20 jandarma personeli, sonrasında toplamda 300 jandarma personeli yani Afyonkarahisar il genelinde cezaevlerinde görev yapacak olan bir bölük askerin, eğitimlerinin burada yapılmasına tam olarak onaylanmamasına rağmen karar verildiği iddia edilmiştir.

Bu konuyu geçtiğimiz yıllarda Emirdağ’ımız bünyesinde olan Jandarma er eğitim taburuyla ilişkilendirmek iyi niyetli bir yaklaşım olmamakla beraber, hiçbir ilçeye yapılan hizmeti küçük görmediğimizinde bilinmesini isterim.

Zira; Emirdağ Belediyesi, Gömü Belediyesi, Davulga Belediyesi baskanlarımız ve İl Genel Meclis üyelerimizin ve teşkilatımızın gayretli çalışmalarıyla, İl başkanımız başta olmak üzere, sayın valimiz, milletvekillerimiz ve kaymakamımızın destekleriyle Emirdağ’ımız genelinde, onlarca yatırım ilçemize kazandırılmış ve kazandırılmaya da devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İsmail Dişiçürük
Ak Parti Emirdağ İlçe Başkanı

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba