Sivil ToplumManşet

ADD Bolvadin Şube Başkanlığı, genel kurul kongresine katıldı

Atatürkçü Düşünce Derneğinin (ADD) Genel Başkanlığı’nın 16’ncı Olağan Genel Kurul seçimi tamamlandı. Kongreye Bolvadin Şube Başkanı İkbal Nedret Özbek ile Genel Sekreter İlyas Kaan Taytak katılım sağladı.

Atatürkçü Düşünce Derneğinin (ADD) Genel Başkanlığı’nın 16’ncı olağan genel kurulu, Ankara ODTÜ Vişnelik Çim Amfi Kompleksi’nde delegelerin geniş katılımıyla gerçekleşti. 5 genel başkan adayı arasından Hüsnü Bozkurt, en yüksek oyu aldı. Bozkurt listesinden, kendisiyle birlikte 14 kişi girdi ve salt çoğunluğu aldı. Görev dağılımı, ilk GYK toplantısında yapılacak.

ADD Genel Başkanı Seçilen Dr. Mustafa Hüsnü Bozkurt, “Cumhuriyetimizin önemli kazanımlarından birisi dil devrimi ve biriside kadın devrimidir. Bugün ülkemizde yaşanılanlarla mücadele etme alanı ADD ve ADD’nin genel başkanlığıdır. Kim ülkemizin geleceğiyle ilgili laf etse, ADD ne diyecek diye düşünmelidir. Kovit salgınını yaşamaya devam ettiğimiz süreçte, aşının önemi ortadadır. O cumhuriyet 17 adet aşı geliştirerek çocukları koleradan kurtardı. Çine 1 milyon aşı gönderdi. Bugün aşıyı bile ithal ediyoruz. Türkiye’nin yüzde 99’nun Suriyeli ve Afganlı göçmenlere razı olduğunu söyleyemeyiz. ADD bu ve diğer sorunlarla mücadele için önemlidir. ADD’nin dışında güçlü olan demokratik hiç bir kitle örgütü de yoktur. Cumhuriyetimizin 100’cü yılına geliyoruz. İktidara cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamalarını bırakmayacağız. Biz ADD yönetimine arkadaşlarımızla birlikte talip olduk ve yola çıktık. Heyecanla hareket edecek bir yapı oluşturmadan mücadele de başarı gelmez. Bu heyecanı sahaya indireceğiz. Demokratik ve hak taleplerimizi yasal çerçevede dile getirmek için Türkiye genelinde sokağa ineceğiz. Halkımızla birleşeceğiz. Halkımızın da destek vereceği inancı içindeyiz. İster genel başkan seçileyim ister seçilmeyim ADD’nin mücadelesine destek vermeye devam edeceğim” dedi.

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba