Eğitim

Alkasan Ortaokulu: Dünya genelinde 250 okul arasına girdiler

Alkasan Ortaokulu dünya genelinde 250 okula verilen ‘İklim Eylem Projesi Mükemmellik Okulu’ ödülü ile onurlandırıldı. Alkasan Ortaokulu 6/A sınıfı öğrencileri ile İngilizce Öğretmeni Çetin Teker’in yaptığı etkinlikler ve çalışmalar sonucunda dünyada iklim değişikliği ve küresel ısınma ile mücadele eden en etkili 250 okuldan birisi oldu.

Geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda ekim ayında Alkasan Ortaokulu 146 ülkeden 2,7 milyon öğrenci ve öğretmeni kapsayan İklim Eylem Projesi’ne katıldı. Proje, 4 Kasım’da Prens Williams’ın öğrencileri yaratıcılıkları ve çabaları için övdüğü çevrimiçi bir etkinlik olan İklim Eylem Günü etkinliği ile sona erdi.

Son iki yıldır Alkasan Ortaokulu  öğrencileri iklim eylem ekibi olarak Avrupa Birliği eTwinning projeleri, ağaçlandırmaçalışmaları ve sosyal medyada bilgilendirici videolar oluşturma gibi toplumu bilinçlendirecek ve iklim değişikliğine dikkat çekecek bir çok çalışma yapıyor.

Son yıllarda yapılan çalışmalarından dolayı Alkasan Ortaokulu “Eylem Projesi Mükemmellik Okulu” ödülüne layık görüldü. Tüm okul yaklaşımında iklim eğitimi konusundaki yoğun çalışmaları nedeniyle dünya genelinde yalnızca 250 okulun layık görüldüğü ödül Cartoon Network İklim Şampiyonları ve İklim Eylem Projesi tarafından verildi.

Seçilen 250 İklim Eylemi Projesi Mükemmellik Okulu, 4 Kasım 2021’de dünya çapında 250.000 kişinin katıldığı yıllık çevrimiçi canlı bir etkinlik olan İklim Eylem Günü sırasında açıklandı. Etkinlik konuşmacıları arasında Prens William, Seyşeller Başkanı James Alix Michel, NASA ‘dan Rick Davis, Dünya Doğayı  Koruma Vakfindan Matt Larsen-Daw, Belçika Prensesi Esmeralda, BM Çevre Programından Juan Pablo Celis Garcia ve diğer dünya liderleri, iklim bilimcileri, ve aktivistler yer aldı. Ödül kazanan okullar Cartoon Network’ün küresel hit dizisi The Amazing World of Gumball’daki birkaç karakterin seslendirme sanatçısı Dan Russell ve 11 yaşındaki müzisyen, etkileyici ve tutkulu bir iklim savunucusu olan Nandi Bushell tarafından açıklandı.

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba