Afyon HaberManşet

Bölgemizdeki yılkı atları doğal ortamında görüntülendi

Bolvadin Emirdağ ilçeleri arasında bulunan Akgöl ve Yellibel yaylalarında yaşayan yüzlerce yılkı atları, doğal yaşam alanlarında havadan görüntülendi.  Bolvadin Emirdağ ilçeleri yaylalarında, doğa ve fotoğraf tutkunlarının uğrak noktası haline gelmeye başladı.

Bölgeyi ilgi çekici hale getiren ise hem doğal güzellikleri hem de yaylada yaşayan yüzlerce yılkı atı. Yaylada otlayan ve kar sularının oluşturduğu göletlerden su içen, yaylalarda toplu halde gezen ve dörtnala koştururken görenleri kendilerine hayran bırakan atlar, drone ile görüntülendi. Toplu hallerde gezen yılkı atları kendilerini görüntüleyen kamerayı fark eden yılkı atları, toplu halde koşturmaya başlayınca ortaya kendini hayran bırakan görüntüler çıktı. Hep birlikte yaylalarda koşturan atların görüntüsü izleyenleri büyüledi.

Yayladaki yılkı atlarının oluşturduğu görsel şölen, özellikle Afyonkarahisar ve çevre illerdeki fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekiyor. Mevsime bağlı olarak ot ve su bulmakta zorluk çeken atlar, bazı zamanlarda yerleşim yerleri yakınlarına kadar iniyor. Bazen de yılkı atları, Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ekipleri ile sivil toplum kuruluşlarının bölgeye bıraktığı saman ve yoncalarla karınlarını doyuruyor.

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba