Bolvadin Haber

Bolvadin Belediye Meclisi Kudüs için tek yürek

Bolvadin Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan meclis toplantısında meclis oturum ücretlerini Filistin’e göndermeye karşı ortak bildiri yayımladı.

Yayımlanan bildiri Başkan Kayacan tarafından okunurken İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları ve Kudüs için hazırlanan video slayt gösterisi meclis üyeleri tarafından izlendi. Yayımlanan bildiri de; Filistin’de topraklarının işgalini ellerinde herhangi bir silah olmadan sadece taşlarla protesto eden Filistin’in asıl sahiplerinin, tarihten beri orada yaşayanların bu demokratik davranışlarına kurşunla karşılık veren, üzerlerine havadan uçaklarla çeşitli bombalar atan ve onları hunharca öldüren başta israil ve ABD olmak üzere tüm işbirlikçilerini şiddetle lanetleyerek telin ediyoruz.

Başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, aziz milletimizin 81 milyonu ile birlikte, son günlerde boyutu ve şiddeti akıl almaz seviyelere ulaşmış olan katliama başından beri insanlık için, adalet için karşı çıktığımızı bildirerek bütün insanlığı insani vicdanın gereğini yerine getirmeye davet ediyoruz.

Tüm dünya ülkelerini ateşe vermekten geri durmayacak kadar sapık bir çete olan Terör Devleti israil’in başlattığı kadın, çocuk, yaşlı, sivil demeden yaptığı vahşi saldırıların tüm İslam ülkelerince kendilerine yapılmış şekilde algılanması gerektiğini ifade ederek Tüm İslam Alemini birlik ve beraberliğe davet ediyoruz.

Terör Devleti israil’in anlayacağı tek dil, şiddetine karşılık göreceği mukavemet ve gereğince cevap vermektir. Ayrıca kolay bir şekilde yapabileceğimiz en başta ekonomik ambargo uygulanmalı ve o lanetli, zalim israil devleti menşeli ürünlerini almamaya davet ediyoruz.

Siyonist Israil’in gerçekleştirdiği vahşi cinayetleri kabul edilemez olduğunu, Belediye Meclisi olarak dünden bu yana hassasiyet ile eğildiğimiz ilk kıblemiz Mescid-i Aksa ve Kudüs meselesine bugün yine aynı derecede yaklaşıldığını ve Filistinli kardeşlerimizle ne pahasına olursa olsun dayanışma içinde olunacağını beyan ederiz.

Gazze’nin şehitleri ümmetin şehitleridir, bizim şehitlerimizdir, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Şımarik Israil’in en kısa zamanda döktüğü kanda boğulacağına tüm yüreğimizle inanıyoruz.

Bolvadin Belediye Meclisimiz olarak katil israil devletini ve işbirlikçilerini şiddetle kınıyoruz, Allah’ın laneti hepsinin üzerlerine olsun.

Bütün meclis üyeleri olarak mayıs ayı oturum ücretlerinin Filistinli mazlumlara hibe edilmesini kabul ediyoruz.

“Meclis üyeleri mayıs ayı oturum ücretlerini Filistin’e hibe edileceklerini duyurdu”

“Başkan Kayacan; Meclis üyelerinin mayıs ayı oturum ücretlerini Filistin’e hibe edileceklerini duyurdu”

Belediye meclisimiz, zalime karşı duruşunu net bir şekilde gösterdiğinin vurgusunu yapan Belediye Başkanı Fatih Kayacan sosyal medya hesabından şu açıklamalarda bulundu.

Kayacan; “Filistin’deki kardeşlerine oturum ücretlerini gönderme kararıyla da, desteğini tescilledi. Meclis üyelerimizin tamamını tebrik ediyorum. Rabbim bizleri, Milletimize mahçup eylemesi, rızasından ayırmasın.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Fatih Kayacan sosyal medya hesabından şu açıklamalarda bulundu

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba