GüncelManşet

Bolvadin Kaymakamlığına Taner Bolat atandı

İçişleri Bakanlığının Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar kararnamesiyle 624 mülki idare amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak yerleri değiştirildi.

Kararnameye göre, Bolvadin İlçe Kaymakamı Adem Öztürk, Bilecik’in Bozüyük İlçe Kaymakamlığına atanırken, yerine Giresun Şebinkarahisar İlçe Kaymakamlığı görevini yürüten Taner Bolat atandı.

Taner Bolat kimdir; 1983 yılında Konya Ereğli’de doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünden 2005 yılında mezun oldu. 2007 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakamlık sınavını kazandı.

Kaymakamlık mesleğine ilk olarak 2008 yılında Antalya Kaymakam adayı olarak başladı. Yozgat Aydıncık ve Uşak Karahallı’da Kaymakam vekilliği yaptı. 1 yıl İngiltere’de bulundu. 3 yıllık adaylık sürecinden sonra sırasıyla Kastamonu Hanönü, Ordu Mesudiye, Konya Ahırlı, Burdur Ağlasun, Bingöl Kiğı Kaymakamı ve Bingöl Vali Yardımcısı olarak görev yaptı.

2020 yılında yayınlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile Giresun Şebinkarahisar Kaymakamı olarak atandı. Evli ve Ege isimli bir çocuk babasıdır.

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba