Sivil ToplumManşet

Bolvadin protokolü basınla buluştu

Bolvadin protokolü, 21 Ekim Dünya Gazeteciler günü nedeni ile Bolvadin’de görev yapan basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Bolvadin protokolü ile gazetecilerin dönüşümlü olarak düzenlediği toplantıya Kaymakam Taner Bolat, Belediye Başkanı Fatih Kayacan ve basın mensupları katıldı.

Üçhöyük antik kentin kazı çalışmalarından heyecan uyandırdığını belirten Kaymakam Bolat, “Kazı çalışmaları devam eden Üçhöyük antik kent kurtarma çalışmalarında ileri seviyede yol alındığını ve yanısıra turizme kazandırılmayı hedeflenen Kırkgöz Köprüsünün restorasyon çalışmalarının hızla sürdüğünü belirti. Kadın kültür evi projesinde büyük ivme kazanıldığını kısa sürede faaliyete geçireceğini vurgulayan Bolat, bu süreçte desteklerinden dolayı Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’e teşekkürlerini iletti.”

“Eğitim seferberliği” Projeler; haydi üniversiteye, 7 usta 49 öğrenci

Lise son sınıf öğrencilerine yönelik ‘Haydi Üniversiteye’ isimli projeyle, öğretmen ile öğrenci arasında güçlü bir bağ kururak mezun olacak lise öğrencileri için üniversite tercih etmeleri konusunda yol gösterici olmayı hedeflediklerini bildirdi. ‘7 usta 49 öğrenci‘ isimli projeyle kaymakamlık belediye milli eğitim ve sanayi iş birliğiyle kooperatifleşerek, öğrencilerin hangi mesleğe yatkın ve tercih etmeleri sonrasında belirlenen öğrenci ile ustalar arasında yürütülecek proje sayesinde, usta çırak ilişkilerini güçlendirmek amaçlı yakın zamanda faliyette geçirilerek bu kapsamda gelecek nesiller için kalifiyeli personel yetiştirilmeyi hedeflediklerini belirtti.

“Vali Çiçek ile Başkan Kayacan’dan güç alıyoruz”

Tarım hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar için köy ve kasabalardan alınan toprak ve su numuneler ile yapılan analizler ardından tahlillerin sonucuna göre çiftçi denetim mekanizmasıyla çiftçilerin ne tür mahsüller kullanmaları konusunda önerilerde bulunarak tarımda verimliliği ve sürdürülebilirliği artırarak, tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşların yanlarında olmayı hedeflediklerini vurguladı. Çalışmalarında, Vali Çiçek ile Başkan Kayacan’dan güç aldıklarını belirten Kaymakam Bolat, koordineli bir çalışma ile Bolvadin’e hizmet etmek istediklerini memnuniyetle dile getirerek, basın mensuplarına katkılarından dolayı teşekkür ileterek dünya gazeteciler gününü kutladı.

“Şehrimize ve halkımıza daha çok hizmet edeceğiz”

Basın mensupları ile bir arada olduğundan dolayı memnuniyetlerini dile getiren Başkan Kayacan, “Kaymakamlığımız belediyemiz ve basın camiası ile eşgüdüm içerisinde şehrimize ve halkımıza daha çok hizmet edeceklerini ve bu hizmetlerin de hem yerel hem de ulusal basında duyurulması hususunda basın mensuplarımıza büyük sorumluluklar düştüğünü belirtti. Konuşmalarında ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü’ de kutlayan Kayacan, basın mensuplarımıza görevlerinde muvaffakiyetler dilerim.“ dedi.

Kahvaltı sonrasında ilçe gündemine ilişkin konularında fikir alış verişinde bulunulan toplantıda Bolvadin’in dünü bugünü ve yarınını değerlendirilerek, soru ve cevap şeklinde sohbet havasında devam eden programda, çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba