Bolvadin Haber

Bolvadin’de tarih gün yüzüne çıkıyor

AFYONKARAHİSAR’ın Bolvadin ilçesinde bulunan Üçhöyük Antik Kenti’nde kurtarma kazıları başladı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan gerekli izinlerin alınmasının ardından kurtarma kazısının başlatıldığını belirtilen kazıda, Afyonkarahisar Müze Müdürlüğü’nün başkanlığında farklı üniversitelerden 6 arkeoloğun katılımıyla oluşturulan bir ekiple çalışma yapılıyor. 2021’de de kazı yapılması planlanan Üçhöyük’ün daha geniş alana yayıldığı ve bilinenden daha büyük bir yerleşim yeri olduğu tahmin ediliyor.
Selçuklu Mahallesi’ndeki Üçhöyük mevkisinde Selçuk Üniversitesi’nden Prof. Dr. Özdemir Koçak, Dicle Üniversitesi’nden Dr. Öğretim Üyesi İsmail Baytak ve Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden Dr. Öğretim Mustafa Bilgin idaresinde yüzey araştırması yapılıyor.
Bölgede inceleme yapan Kaymakam Adem Öztürk, Prof. Dr. Özdemir Koçak’tan bilgi aldı. Kazı alanında da incelemelerde bulunan Kaymakam Adem Öztürk, kurtarma kazılarının Üçhöyük Antik Kenti’nin geleceği açısından çok önemli olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba