ManşetBelde ve Köy Haberleri

Bolvadin’de tarım arazilerinde ve yollarda, yarık ve çukurlar meydana geldi

Bolvadin’de, yaklaşık 1 kilometre uzunluğunda, yer yer derinliği 1 ila 2 metreyi bulan yarık ve çukurlar oluştu.

Bolvadin’e bağlı Derekarabağ köyü yolu üzerinde ve tarım arazisinde, uzunluğu 1 kilometre, derinliği ise 1 metreyi bulan yarık ve çukurlar meydana geldi. Tarım arazisinde yaşanan toprak kayması bölgede derin yarıklara neden oldu. Haber verilmesi üzerine bölgeye giden İlçe Özel İdare Müdürlüğü ekipleri yaptıkları incelemede yaklaşık 1 kilometre uzunluğunda, yer yer derinliği 1 ila 2 metreyi bulan yarık ve çukurlar tespit etti.

Bölge sakinleri oluşan derin yarıklar dolayısıyla tedirginlik yaşıyor, durumun Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından inceleme yapılması ve yarıkların nasıl oluştuğuyla ilgili çalışma yapılmasını istiyor. Benzeri durumların, önceki yıllarda yakın çevredeki Dipevleri köyü ile Bolvadin’in çeşitli mahallelerinde de görüldüğü belirtildi. Yarık ve çukurların oluşmasıyla zarar gören yol ise özel idare ekiplerince asfalttaki boşluklar kum ile dolduruldu.

Bölgede olası fay hattının geçtiğini veya kuraklık ve bilinçsiz su kullanımı nedeniyle yeraltı sularının zamanla azalmasına bağlı olarak arazide deformasyonların oluştuğunu düşünülüyor.

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba