Bolvadin HaberManşet

Çay biyoenerji tesisindeki yangını ‘Ateşin Çocukları İnisiyatifi’ grup üslendi

Oltan ve Köleoğlu Enerji’nin Çay ilçesinde bulunan biyoenerji santralinde farklı tarihlerde 2 kere çıkan ve sabotaj ihtimali üzerinde durulan yangınları, Ateşin Çocukları İnisiyatifi isimli gurup üstlendi.

Yangının kasıtlı çıkarıldığına yönelik şüphelerin olduğunu belirten, Oltan ve Köleoğlu Enerji’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Doğan Twitter hesabında açıklamada bulundu. Doğan açıklamasında; “Mayıs ayı içerisinde 2 defa meydana gelen, Afyonkarahisar’da tarımsal atıkları enerjiye çeviren, yenilebilir enerji, elektrik santralimizin stok sahasında ki büyük çaplı yangınları PKK’nın uzantısı oldugunu iddia eden Ateşin Çocukları İnisiyatifi’nin üstlendiğini açıkladı. Şu asla unutulmamalıdır ki, geçmişte olduğu gibi bugün de ve yarın da bu Aziz Vatan için gece gündüz çalışmaya üretmeye devam edeceğiz. Tüm tuzaklara, tüm engellemelere rağmen daha çok çalışacağız. Bu ülke ve çocuklarımız daha güzel yarınları fazlası ile hak ediyor. Yangın süresince, desteğini bizden esirgemeyen güçleri ile bizlere destek olan devlet büyüklerimiz, Valimiz, emniyet güçlerimiz, jandarmamız, istihbarat mensuplarımız, Çay Belediye Başkanımız, itfaiye ve AFAD mensuplarımız, muhtarlarımız, köylülerimiz, bütün çalışanlarımız ve ismini sayamadığımız birçok kişiye şükranlarımızı, minnetlerimizi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Terör örgütü PKK’ya olan yakınlığını yaptığı birçok yazılı bildiride açıkça ifade eden ve bu tarz birçok eyleme imza atan Ateşin Çocukları İnisiyatifi isimli grup, daha önce de Hatay’da meydana gelen orman yangınlarını üstlenmesinin ardından, bugün Sultandağı ilçesinde yakıt üretim tesisinde çıkan yangınında bölge halkı tarafından bu grup tarafındanmı yapıldığı sorgulanmaktadır.

Terör örgütü YPG/PKK’nın medya organlarından ve örgüte yakın sosyal medya hesaplarından yaptığı propaganda “AFYONKARAHİSAR BİYOKÜTLE ENERJİ SANTRALİ KÜLE ÇEVRİLDİ Ateşin Çocukları İnisiyatifi özgür olmak isteyen, şerefli ve namuslu Kürtlerin inisiyatifi ve faşist türklerden hesap sorduğu intikam ateşidir.” ifadeleri yer aldı.

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba