SiyasetBelde ve Köy HaberleriManşet

CHP’li Öztunç: hem iklim krizi hem AK Parti krizi var

Cumhuriyet Halk Partisi Doğa ve Çevre Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ile birlikteliğindeki heyet, Bolvadin ilçe teşkilatı üyeleriyle odalar ve muhtarları ziyaret eden Öztunç, ardından Eber Gölü’nde incelemelerde bulundu.

CHP Doğa ve Çevre Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız, Yeşilçiftlik Belediye Başkanı Mehmet Ali Sakal ve CHP İlçe Başkanı Ömer Çengel ile birlikteliğindeki heyet, Eber gölünde inceleme ve Bolvadin’e ziyaretler düzenleyerek vatandaşın sorunlarını dinledi. Esnaf ve vatandaşları ziyaret edip sıkıntılarını dinleyen heyet Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf Odası, Şöförler Odası ile Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek sivil toplum kuruluşlarıyla öneri ve sorunlarını dinledi.

“Eber gölü için TBMM’e defalarca önerge verdim”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Eber Gölü’ndeki kuraklık ve iklim değişiklikleriyle ilgili açıklama yaparak, “Tüm dünyada ciddi bir iklim ve su krizi yaşanıyor. Bugün Eber Gölü’nde incelemelerde bunulacağız. Tüm dünya ve Türkiye ciddi bir iklim krizi yaşıyor, su krizi yaşıyor. Su kıtlığı ilerleyen yıllarda büyük sorun olacak. Bunun da sorumlusu siyasettir, yanlış çevre politikasıdır. Çevreyi katlederseniz çevre acımaz, doğanın intikamı vardır. Doğa affetmez. Sen doğayla oynarsanız doğa da affetmez gereğini yapar. Maalesef su kaynaklarımız konusunda büyük hatalar yapıldı, çok büyük yanlışlıklar yapıldı. Çevre politikası yanlış olduğu için. Yıllardır dilimizde tüy bitti, Paris İklim sözleşmesini imzalayın dedik, getirin meclise onaylayalım dedik, oralı değillerdi. 6 yıl beklettiler geçen Tayyip Erdoğan Amerika’ya gitti. Gelir gelmez hemen Paris İklim Sözleşmesini onaylamak için meclise getirdi, onayladı” dedi.

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba