Siyaset

DYP’den eski Afyonkarahisar Milletvekili Baki Durmaz vefat etti

Doğruyol Partisi (DYP) Afyonkarahisar Milletvekili Baki Durmaz, yaşa bağlı rahatsızlıkları nedeniyle 85 yaşında hayatını kaybetti. Durmaz’ın cenazesi bugün Emirdağ Çarşı Camisi’nde ikindin namazı vakti kılınacak cenaze namazının ardından memleketi, Dağılgan Köyü Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Afyonkarahisar’da 1936’da doğan Baki Durmaz, Gazi Yüksek Öğretmen Okulunu bitirdikten sonra George Town, Chouns Hopkins ve Hawaii Üniversitesinde Master eğitimini tamamladı. Halk Sağlığı ve Cominication Eğitimi alanında çalıştı. Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı Uzmanı, Şube Müdürü ve Genel Müdürü, Nüfus Plânlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Baki Durmaz, 1987 ve 1991 genel seçimlerinde Doğruyol Partisi (DYP)’den 18. ve 19.’ncü dönem Afyonkarahisar Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. 1963’te “Aile Planlaması ve Eğitim” adlı bir kitabı yayımlanmıştır. Evli, 3 çocuk babasıdır.

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba