Kültür Sanat ve Aktüel

Hemşehrimiz İpek Nisa Göker, görenleri hayrete düşürüyor

Bolvadin’li hemşehrimiz İpek Nisa Göker, iki kardeşiyle birlikte üçüz olarak dünyaya geldi ve öyle bir yeteneğe sahip ki, görenleri hayrete düşürüyor.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda, Yunus Emre Enstitüsü iş birliği ile Millet Kütüphanesi’nde “Yunusun Sözü, Türkçe’nin Özü” temasıyla Söz Yetenekte Programı’nın 6’ncısına katılan İpek Nisa Göker, görenleri hayrete düşürüyor.

Programa katılan 7 yaşındaki görme engelli olan özel yetenek Bolvadin’li hemşehrimiz İpek Nisa Göker, Fikrimin İnce Gülü eserini piyanodan çalarak dinleyicilerle buluşturdu. Doğaçlama beste yapma yeteneğine sahip görme engelli Göker, aynı zamanda konuşan birinin ses tonunun hangi notaya eş değer olduğunu anlayabiliyor.

Göker, doğadaki duyduğu bütün sesleri, notasıyla birlikte algılıyor. İstediği zaman, istediği yerde beste yapabilen İpek Nisa Göker’in şimdiden birçok bestesi bulunuyor.

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba