Kültür Sanat ve Aktüel

Hemşehrimiz İsmail Dabanlı, ‘İklim değişikliği’ konularında değerlendirmelerde bulundu

İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Bolvadin’li hemşehrimiz Doç. Dr. İsmail Dabanlı, iklim değişikliği başlığında yaptığı akademik çalışmalarıyla, TBMM iklim değişikliği araştırma komisyonuna sunum yaptı. Yanı sıra Milliyet Gazetesi ve Ülke TV’nin de konuğu oldu.

Milliyet gazetesinden Önder Yılmaz’ın konuğu olan Doç. Dr. İsmail Dabanlı ‘Dört mevsim hayal oluyor’ başlıklı gerçekleştirilen röportajda ‘Türkiye’de kuraklık görülebileceği,  iklim değişikliği, peribacaları gibi doğal kültür varlıkları da hızla aşınıp yok olma tehlikesinin olduğu’ gibi konuları ele aldı.

Milliyet Gazetesi “Dört mevsim hayal oluyor” Röportajı; https://www.milliyet.com.tr/gundem/dort-mevsim-hayal-oluyor-2-mevsimli-donem-geliyor-6516520

Ülke TV’de Gözde Özyürek’in sunduğu Akşama Doğru programının konuğu oldu. Programda  ‘Dört mevsim hayal oluyor, 4-15 yıl arasında Türkiye’de kuraklık görülebilir’ gibi konular konuşuldu. Gözde Özyürek’in Dabanlı ’ya yönettiği sorulara cevaplamasıyla program sona erdi.  

Programın tamamını aşağıdaki izleyebilirsiniz.

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba