Eğitim

Meslek Lisesine, CNC ve Bilgisayar atölyesi kuruldu

Kaymakam Adem Öztürk, Yazı İşleri Müdürü Hasan Türkmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Derviş Özçal, Ticaret Odası Başkanı Mustafa Uğur Fidan Bolvadin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek Zafer Kalkınma Ajansı’nın MEGDEP destekleri kapsamında okula kazandırılan atölyeyi incelediler.

510 TL YATIRIM YAPILDI

“Metal Teknolojisi Eğitimindeki Niteliğin Artırılması” başlıklı projenin toplam bedeli yaklaşık 510.000,00-TL olup projenin %90’ ı Zafer Kalkınma Ajansı tarafından, geriye kalan kısmı ise Milli Eğitim Bakanlığı, Bolvadin Kaymakamlığı ve Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası tarafından karşılandı.

Proje kapsamında Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri arasında ilk olma özelliğini taşıyan Kaynak Simülatörü Atölyesi ile Metal CNC Atölyesi, Bilgisayar Laboratuarı kuruldu. 2021-2022 eğitim öğretim yılının açılmasıyla birlikte açılacak kursları başarıyla tamamlayan öğrenciler metal sektöründe kalifiye eleman olarak çalışma imkanına kavuşacaklar.

MESLEK LİSELERİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ADIM

Nitelikli liselere yerleşemeyen gençlerin meslek alanlarına yönlendirilmesi açısından oldukça önemli olan bu proje sayesinde öğrenciler mezun olduklarında sanayi alanında çok kolay iş bulabilecekler. Üretim alanın faaliyet gösteren sektörlerin nitelikli ara eleman ihtiyaçları, modern eğitimlerle sone erecek.

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba