Eğitim

Şehit Abdülkadir Kocatürk’ün adına oluşturulan kütüphanenin açılışını, Vali Yardımcısı Mehmet Keklik yaptı

Şehit Abdülkadir Kocatürk Kütüphanesi açılışına, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, Bolvadin Kaymakamı Adem Öztürk, Çay Kaymakamı Mehmet Durgut, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Emre Öztürk, Tüm Şehit Çocukları Yardımlaşma Derneği proje koordinatörü Hilal Kalafat, ilçe protokolü ve daire amirleri katıldı.

2018 yılında bir avuç gönüllü ile şehitlerin de kütüphaneleri olsun diyerek yola çıkılan projede, Tüm Şehit Çocukları Yardımlaşma Derneği projelerine Bolvadin ilçesinde de bir yenisini ekledi. 2001 yılında Bingöl’de şehit olan Şehit Abdülkadir Kocatürk ismini İbrahim Karasekreter İlköğretim okulunda proje kapsamında oluşturulan kütüphanede Kocatürk’ün ismi yaşatılarak hizmet verilmesi üzere açılış gerçekleştirildi. Şehit Abdülkadir Kocatürk’ün ailesine ve kütüphanenin oluşturulmasında emeği geçenlere plaketleri takdim edildi.

Plaket töreni sonrası Vali Yardımcısı Mehmet Keklik ve protokol açılış kurdelesini keserek, kütüphaneyi öğrencilerin hizmetine sundu.

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba