Bolvadin HaberManşet

Sultandağ’ında yakıt üretim tesisi deposunda yangın

“Yakıt üretim tesisi deposunda yangın meydana geldi”

Sultandağ ilçesi istasyonu mevkisinde, yakıt üretim fabrikası depolama bölümünde yangın çıktı, itfaiye ekibi alevlerin söndürülmesi için müdahaleye başladı.

Olay, Sultandağı’nda ‘pelet’ adı verilen sıkıştırılmış malzemeden kaloriferler için yakıt üretimi yapılan tesiste yangın çıktı. Saat 17.00 sıralarında başlayan yangın tesisteki peletlerin bulunduğu alanda başladı. Yangına ilk müdahaleyi tesis çalışanları yaparken, itfaiyeden de yardım istendi. İhbar sonrası bölgeye Sultandağı’nın yanı sıra, Bolvadin, Çay, Emirdağ ve civar beldelerden gelen itfaiye ekipleri tesisteki yangını söndürmek için müdahaleye başladı.

“Bölgeye Sultandağı’nın yanı sıra, Bolvadin, Çay, Emirdağ ve civar beldelerden gelen itfaiye ekipleri de sevk edildi”

Yangın bölgesine intikal eden Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Sultandağı Kaymakamı Önder Koç ile Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz birlikteliğindeki heyet yangının kısa sürede kontrol altına alınabilmesi için çalışmaları koordinasyon çalışmları yürütüyor.

“Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Sultandağı Kaymakamı Önder Koç ile Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz olay yerinde incelemelerde bulundu”

Öte yandan Sultandağı’nın komşu ilçesi Çay’daki bir biyokütle enerji üretim tesisindeki ham maddelerin bulunduğu alanda 3 gün önce çıkan yangın güçlükle kontrol altına alınabilmişti.

“Yakıt üretim fabrikası depolama bölümünde çıkan yangında çok sayıda pelet zarar gördü”

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba