Bolvadin Haber

Vali Çiçek Yedikapılar Manastırı’nı inceledi

Vali Gökmen Çiçek, AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, MHP Milletvekili Mehmet Taytak, Kaymakam Adem Öztürk, İGM Başkanı Burhanettin Çoban, Belediye Başkanı Fatih Kayacan ve beraberindeki heyetle Bolvadin’de çeşitli ziyaretler ve incelemelerde bulundu. İlçe ziyareti kapsamında Halk Eğitim Merkezinde bulunan ve Kadın Kültür Evi Atölyesi olarak kullanılan Sepet Örgü Atölyesi’ni ziyaret eden Vali Çiçek, kadınların ürettiği hasır örgüleri inceledi.

Afyonkarahisar’ın her ilçesinde kadın kültür evi kurmaya başladıklarını ve bu yolculukta şimdi de her ilçede kadın kooperatifleri kurduklarını söyleyen Vali Gökmen Çiçek, “Her kadın kooperatifinde başka bir ürün üreteceğiz. Bununla bütün kadın kültür evini üretimin merkezi yapacağız. Her ilçede başka bir şey yaparak her ilçenin birbirinin ürününü satabileceği, aynı zamanda merkezlerde satış merkezlerinin olabileceği ve bunun pazarlanması için de bir ekip çalışıyor. İnternet satışlarıyla beraber tamamen tüm ili komple kadınlar eliyle değiştirdiğimiz bir imkan inşallah karşımızda duruyor” dedi.

Vali Gökmen Çiçek ve beraberindekiler daha sonra Kemerkaya köyünde bulunan ve Bizanslılar döneminden günümüze ulaşan, içerisinde şapel ile mezar odalarının da bulunduğu Yedikapılar Manastırı’nı inceledi. Bölgenin turizme kazandırılması noktasında yapılabilecek çalışmaları da istişare eden Vali Gökmen Çiçek, “Bolvadin’de sadece saymaya kalksak Kırkgöz köprüsü, Üçhöyük, burası, o kadar çok eser var ki inanılmaz. Bu şehir gerçekten gizemli. Bütün Türkiye’ye bu şehrin gizemini çözmeye davet ediyoruz. Burayı turizm destinasyonunda bir merkez haline getirelim” diye konuştu.

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba