Afyon Haber

Vali Çiçek’ten Bolvadin’e ziyaret

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve beraberindeki heyet Bolvadin’de bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu.

İlk ziyaretlerini arkeoloji dünyasını heyecanlandıran kazı çalışmalarının sürdüğü, Üçhöyük’ü ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, Anadolu’daki en erken yerleşim yerlerinden olan, 800 yıl ticaret merkezi olarak kullanılan höyükteki kazı çalışmalarında gelinen aşamaya dair bilgiler aldı. Çocuklara arkeolojiyi sevdirmek, kazı bilincini aşılamak amacıyla Üçhöyük kazı alanı yanında oluşturulan alanda küçük arkeologlarla birlikte kazı yaptı.

Çarşı merkezinde iş yerlerinin bulunduğu alanda ocak ayında yangın çıkmış, iş yerleri büyük zarar görmüştü. Restorasyon yapılan ve yeninden eski haline dönen caddede incelemelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek, esnaf ve vatandaşlarla da hasbihâl etti.

Yapım çalışmaları devam eden, spor tesislerinde incelemelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelerek, eğitim öğretim sürecine dair bilgiler aldı. Ziyarette Vali Çiçek, öğrencilere çok okumalarını ve çalışmalarını tavsiye etti.

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba