GüncelManşet

Yeni dolandırıcılık sistemine dikkat!

Güvenli internet kullanımı için vatandaşlara rehberlik amacıyla başlatılan SİBERAY programının sosyal medya hesaplarından yeni dolandırıcılık sistemine ilişkin bilgilendirme yapıldı.

Atılan mesajda ise; “Sayın vatandaşımız hakkınızda Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi kapsamında 985 TL maske cezası uygulanmıştır.” ifadelerine yer veriliyor.

‘Hakkınızda maske cezası uygulanmıştır.’ şeklinde gelen sahte mesajlara karşı dikkatli olmamız gerektiği vurgulanan uyarıda dolandırıcıların oltasına düşmeyelim, güvenilirliğinden emin olmadığımız bağlantılara tıklamayalım, güvenilir bilgi için resmi kaynakları takip edelim denildi. Böyle bir mesaj gelmesi durumunda mesajdaki linke tıklamayınız.

Aşı dolandırıcılığına dikkat

Sağlık Bakanlığı ve Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı (SİBERAY) vatandaşları aşı dolandırıcılarına karşı dikkatli olması gerektiği yönünde uyardı.

  • Sizi arayıp ‘Sağlık Bakanlığından arıyoruz, aşılama konusunda önceliklisiniz, kaydınızı oluşturalım’ diyerek kişisel bilgilerinizi isteyenlere; adınızı ve adresinizi vermeyin veya telefonunuza gelebilecek ‘Aşı Randevu Oluşturma’ konulu mesajlara cevap vermeyin.
  • Covid-19 aşı uygulaması konusunda gelebilecek çağrı ve mesajlara itibar etmeyiniz. Bu kişilerin amaçlarının dolandırıcılık olduğunu unutmayınız!
  • Covid-19 aşı uygulaması ile ilgili güncel ve güvenilir bilgiye T.C. Sağlık Bakanlığı internet siteleri ile sosyal medya hesaplarını takip ederek veya size en yakın sağlık kuruluşuna danışarak ulaşabilirsiniz”. ifadeleri kullanıldı.

Bolvadin Haber

Bolvadin Haber - Güncel Bolvadin Haberleri, Bolvadin Sondakika Yerel Haberler ve Anlık Gelişmeler İçin Bolvadin Haber'i Takipte Kal!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
Bolvadin Haber WhatsApp İhbar Hattı
👋 Merhaba